Kapat

Kategoriler

  • 05395790736
  • Kargo Ücreti Müşteriye Aittir

Zambak Lilyum Çiçeği Pembe Çiçekli Kokulu

  • Ürün KoduvjFnjfw2d3
  • Stok DurumuStok Tükendi
  • KDV Dahil 43,00 TL
43,00 TL
  Tükendi
Zambak Lilyum Çiçeği Pembe Çiçekli Kokulu 30-40 Cm

zambak çiçeği lilyum çiçeği canlı fidan Bordo çiçekli kokulu saksısında

30-40 cm boyunda saksı içinde çiçek verir halde lilyum soğanlı bir bitkidir,müthiş kokar,

ilk resim size gelecek kokulu lilyum çiçeği'nin orjinal resmidir son resim ise çiçeğinin resmidir

 Lilyum çiçekleri zarafetleri ve hoş görünümleri ile çiçek severlerin ve çiçek gönderimi yapmak isteyenlerin daima tercih ettikleri bir tür olmuştur. Sevgiliye, anneye, babaya, arkadaşa gönderim için uygundur. Gönderim amacı bakımından geniş bir yelpazeye sahip olması da tercih unsuru olmasını arttırmaktadır.

Lilyum Hakkında Bilgi
Zambakgiller familyasına ait olan Lilyum (Lillium) çiçeği, yılın çeşitli zamanlarında çiçek açabilirler. Beyaz, sarı, pembe tonlarında olabilen bu çiçek güzel kokusu ile bilinir. En fazla kokuya sahip olan Lilyum çiçeği genellikle beyaz olanlardır. Diğer renkleri koku bakımından daha hafiftir.
Çiçek kısımları, çapları 15cm, gövdeleri ise 90 cm olana kadar büyür. Çoğunlukla çiçeğinin taç yaprağının iç kısmında çiçeğin renginin koyu tonlarında benekler taşırlar.

Lilyum Çiçeği Bakımı
Evinizde Lilyum çiçeği dikmek istiyorsanız, yarısından çoğunu hazır toprakla doldurduğunuz saksı içerisine Lilyum çiçek soğanını açmaya başlamış kısım üste gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Saksının geri kalan kısmını da toprakla dolduruyoruz. Üst kısmını elimizle bastırmadan toprağı gevşek bir biçimde bırakıyoruz.
Saksımızı bahar ayları için güneş alan bir yere koyabiliriz. Yetişmesi için gerekli olan sıcaklık 20-26 C arasıdır. Sulama işlemini ise toprağın ihtiyacı doğrultusunda tekrarlamalıyız. Yaz aylarında hemen her gün sulama yapabilirsiniz. 

Lilyum Çiçeği Anlamı
Lilyum çiçeği başlı başına güveni ifade eder. Ancak bu çiçek de renklerine göre farklı anlamlar kazanabilmektedir. Sarı lilyum temizlik, beyaz lilyum güven, suçsuzluk, pembe lilyum tek olmak, turuncu lilyum sessizlik anlamları taşır. 

Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

yalovasufidan.com © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır