Kategoriler

Obrizya Çiçeği Bitkisi aubrieta deltoidea

Ürün Kodu:hlNÇıkG835

Stok Durumu:Stok Tükendi

KDV Dahil: 0,00 TL

Obrizya Çiçeği Bitkisi aubrieta deltoidea 20 Cm Çapı Saksıda 1 adet bitki fiyatımızdır

SON 8 RESİM ORJİNALDİR

olan renkler mor-pembe-beyaz- çiçekli vardır hangi rengi istediğinizi belirtiniz belirtmezseniz herhangi bir renkte göndeririz

1 METREKAREYE 20 ADET DİKİMİ UYGUNDUR

  • Çok yıllıktır.
  • Yayılıcıdır ve çeşitli renklerde olabilir.
  • Uygun iklimde tüm yıl boyunca etkili olabilen bir bitkidir.
  • Sarkma özelliği nedeniyle kaya bahçelerinde, duvar bahçelerinde, aydınlatma direklerinde ve balkonlarda kullanılabilir.
  • Çok yıllık, yer örtücüdür. 10–15 cm boylanır. Mart–Haziran aylarında çiçek açar. Güneş sever. Kaya bahçelerinde de kullanılır.
  • Büyük bir yastık formunda yayılan, düz bir zeminde, kaya bahçelerinde veya duvarlardan sarkıtılarak kullanılabilen, parlak çiçekleriyle kaplı çok zarif bir bitkidir. Sürünücü-tırmanıcı gövdesi çok iyi bir dallanma gösterir. Küçük yapraklar sürekli, almaçlı, tüylü ve spatül şeklinde de rozet oluştururlar. Çiçekler ufak salkımlar halinde, 4 adet çapraz petalden oluşmaktadır. Çiçeklenmesi çok yoğundur. Çiçekler, kültüvarlarına bağlı olarak, mor, açık mor, pembe, beyaz ve şarap kırmızısı renklerdedir. Çiçeklenme mevsimi ilkbahardır.
    Boyu 10-15 cm olup, Anavataı Güney Avrupa ve Asya'dır. Tam güneşten biraz gölgeye kadar dayanabilir. Ilıman iklimleri, rutubetli, geçirgen, zengin, killi-kumlu toprakları sever. Sulamaya ihtiyaç duymaz. İlkbaharda veya sonbaharda ayırma ile, ilkbaharda çelikle, soğuk seralarda ilkbaharda tohum ekimi ile üretilir.
Obrizya Çiçeği Bitkisi aubrieta deltoidea 20 Cm Çapı


Ad Soyad


Telefon Numarası


Email Adresi


Detaylar


yalovasufidan.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır