Kapat
Limon Fidanı Çeşitleri

Limon Fidanı Çeşitleri

Limon Ağacı Limon Fidanı Limon Fidesi Fiyatı ve Satışı 
 
Küçük bir ağaç türü olan limon ağacı sofralarımızın olmazsa olmazları arasında yer alan limon meyvesini vermektedir. Yeşil yapraklara sahiptir ve bu yaprakları elinize alıp sürerseniz limon kokusunu almanız mümkündür. Anavatanı günümüzde halen kesin bir şekilde bilinmemekle beraber sahip olduğu iklim nedeni ile ülkemizde Akdeniz bölgesinde üretimi çok yaygındır. Yine ılıman iklimin yaşandığı şehir ve ülkelerde de limon fidanı yetiştirilebilmektedir. Turunçgiller ailesinde yer alır ve diğer turunçgillerde olduğu gibi C vitamini oranı yüksektir.
 
Yazının devamı için sayfa altına bakınız...

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)
-

Kategoriler

Haberler

Blog

24 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.
24 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.
Ancak diğer turunçgillerden farklı olarak hem PH değeri hem de asit oranı daha yüksek seviyelerde bulunmaktadır. Limon suyu içerisinde asit oranı yüzde 5 ortalamasına sahipken PH değeri ise yüzde 2-3 aralığında yer almaktadır. Bilimsel deneylerde kullanılan asit çoğunlukla limon asidinden elde edilmektedir. Son derece ekşi olan tadı nedeni ile meyve olmasına rağmen tek olarak yenmez ve çoğunlukla suyu yemeklerde, içecek hazırlanmasında, kabukları ise kek kurabiye gibi hamur işlerinde tatlandırma amacı ile kullanılmaktadır.
 
Ekşi portakal ile ağaç kavunu çarprazlanarak elde edilmiştir. İlk ortaya çıktığı yer hakkında tartışmalar günümüzde de devam etmekte olup Çin, Burma ve Güney Hindistan en güçlü adaylardır. Roma İmparatorluğu tarafından İtalya topraklarına sokulan ilk limonların ardından yayılarak Orta Doğu’da üretilmeye başlanmıştır. Zamanla Avrupa’ya girmiş ve uygun iklim koşullarına sahip olması nedeni ile Akdeniz Havzasına yayılarak bu bölgede yoğun olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Özellikle de kış döneminde yaygın olarak görülen gribal salgınlara karşı C vitamini barındırması neden ile tüketimi önerilmektedir. Yine bal ile karıştırılarak güçlü bir antibiyotik etkisi ortaya çıkarmaktadır. Doğal bir ilaç olması, öksürük, alt solunum yolları ve üst solunum yollarında meydana gelen hastalıklarda son derece önemli etkilere sahip olması tüketimini yaygınlaştırmaktadır. Ancak yine de ülkemizde yaygın olarak kullanım amacı yemeklerde tatlandırıcı olarak tüketimidir. Dünyada en çok limon üretimi yapan ülkeler sıralamasında Hindistan açık ara önde gitmektedir. Bu ülkeyi Meksika takip ederken ülkemiz çok uygun koşullara sahip olmasına rağmen ilk 3 arasında yer almamaktadır.
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

yalovasufidan.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!