Kapat
Kumkuat Kamkat Fidanı Çeşitleri

Kumkuat Kamkat Fidanı Çeşitleri

Kumkuat Kamkat Fidanı Ağacı Fiyatı ve Satışı
 
Çin’de ve Doğu Asya’da doğal olarak yetişen Kumkuat Kamkat  çalı biçimine sahiptir. Turunçgiller ailesinin bir üyesidir ve tıpkı portakal, limon, mandalina gibi yenilebilen lezzetli bir meyvedir. Rengi ile portakalı andırsa da şekil itibari ile de limona benzetilebilmektedir. Bu meyvelerden kamkatı ayıran en önemli özelliği ise çoğu turunçgilde olduğu gibi kabuğunun soyulmasına gerek olmamasıdır.
 
Yazının devamı için sayfa altına bakınız...

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)
-

Kategoriler

Haberler

Blog

5 sonuçtan 1 ile 5 arası görüntüleniyor.
5 sonuçtan 1 ile 5 arası görüntüleniyor.
Yan meyve bütün olarak yenilmekte ve kabuğu soyulmamaktadır. Bu özelliği ile aynı zamanda narenciye türleri arasında da tek olma özelliğine sahiptir. Çok güçlü bir aromaya sahip olup tutan kişinin elinde kokusu uzun süre kalır. Kokusu ile de bergamotu andırır. Yaygın olarak yetiştirildiği Çin’de yemeklerin ardından ikram edilen tatlı olarak tüketilmektedir. Meyve olarak yenmesine ek olarak meyve suyu üretiminde ve reçel, marmelat yapımında da kullanılır. Turunçgiller de olduğu gibi kamkat meyvesinde de C vitamini yoğun miktarda bulunur. Yaklaşık olarak 100 gramlık kamkat meyvesinde 43,9 mg. C vitamini bulunur.
 
Bu zengin içeriği sayesinde altın portakal ismi ile de anılır. Saksılarda ve seralarda yetiştirilmesi mümkündür. Değerli meyvesinin yanı sıra son yıllarda güzel görünümü nedeni ile balkonlarda ve bahçelerde de yetiştirilmektedir. Meyveleri uzun süre dalında kalabilir. Gün ışığı ile beslenir ve bu nedenle ışık almasına özen gösterilmelidir. Organik yönden zengin bir toprağa ekilmesi durumunda elde edilen meyve miktarı da artacaktır. Yine steril toprak tercih edilmesi kamkat açısından önemlidir. Saksı değişimi yapılırken mutlaka toprağı da değiştirilmeli ve yenilenmelidir. Su miktarı bitkinin gelişimi açısından hayati öneme sahiptir. Yeterli miktarda su alamadığı durumlarda hem meyve vermez hem de bitkinin yaprakları dökülerek canlılığını kaybeder. Sulama esnasında soğuk su kesinlikle dökülmemelidir. Bunun yerine ılık su hatta mümkünse bir süre bekletilerek dinlendirilmiş su kullanılması çok daha iyi sonuçlar verecektir.  Bahar aylarında beyaz çiçek açar ve bu çiçekler gelişerek kamkat meyvesine dönüşürler. Toprağın nemli olması su ihtiyacının karşılandığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Yazın balkonunuzda ya da bahçenizde çok güzel kokuların yayılmasını sağlarken meyvesi de hem sahip olduğu eşsiz tadı hem de sayısız faydası ile sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

yalovasufidan.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!