Kapat
Gül Çeşitleri

Gül Çeşitleri

Gül Fidanı Gül Ağacı Gül Fidesi Fiyatları ve Çeşitleri
 
Kırmızı rengi ile tutkunun, sarı rengi ile ayrılığın, pembe rengi ile sevginin, beyaz rengi ile ise saflığın ve temizliğin simgesi olarak kabul edilen güller aşkın çiçekleri olarak isimlendirilmektedir. Son derece geniş bir aile olan gülgiller ailesinin içerisinde yer alan Rosa cinsinden olan tüm güzel kokulu çiçeklere gül ismi verilmektedir. İran, Anadolu ve Çin anavatanı olarak kabul edilmekte olup uygun iklim koşullarına sahip olan diğer ülkelerde de üretilmektedir.
 
Yazının devamı için sayfa altına bakınız...

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)
-

Kategoriler

Haberler

Blog

41 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.
41 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.
Hem güzel dış görünümü hem de güzel kokusu sayesinde parklarda, bahçelerde, balkon ve teras düzenlemelerinde sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle çok kıymetlidir ve büyük ilgi görür. Üretilen farklı pek çok türü bulunmakla beraber tür gruplandırmasında çiçeğin ve gövdenin şekillerinin yanı sıra çiçek açma dönemine göre de yapılmaktadır. Boyları bakımından gerçekleştirilen gruplandırmada yüksek boylu güller, bodur güller ve sarmaşık güller olmak üzere 3 farklı tür bulunmaktadır. Çiçekleri bakımından yapılan sınıflandırmada ise katmerli güller, yarım katmerli güller ve yalınkat güller olarak 3 gruba ayrılır.
 
Çiçek açma zamanına göre yapılan sınıflandırmalar da yine 3 gruba ayrılmakta olup bunlar birden fazla mevsimde gül vermeyi sürdüren yılda birden çok çiçek açanlar, her mevsim gül vermeyi sürdüren yediveren güller ve yılda bir kez çiçek açan güllerdir. Şiirlerde şairlere ilham olan gül aynı zamanda pek çok siyasi görüş ve tasvirde kullanılmıştır. Özellikle de İslam dininde gül Peygamber Efendimizi temsil etme özelliğine sahiptir. Güllerin bazıları Japon Gülü türünde olduğu gibi çıktığı ülkenin ismi ile anılırken kimi ise Cimbom gülünde olduğu gibi renklerinin yaptığı çağrışıma göre isimlendirilmektedir. Bakımları genelde kolaydır ve çok özel bir bakıma ihtiyaç duymaz. Dekoratif amaçlı olarak park ve bahçelerde en yaygın kullanılan çiçek türlerinden biridir. Yine evlerde küçük türleri ev içinde de bakılabilmekte olup balkonlarda da üretimi mümkündür. Çiçeklerinin güzelliği sevdikleri kişilere çiçek almak isteyen kişilerin ilk tercihi konumundadır. Ülkemizde Isparta gül yetiştiriciliği alanında en fazla gelişen illerimiz arasında yer almakta olup bu ilimizin en önemli gelir kaynağı da güldür.
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

yalovasufidan.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!