Kategoriler

Badem Fidanı Çeşitleri

Badem Fidanı Çeşitleri

Badem Fidanı Çeşitleri

 

Badem ağacından elde edilen meyvelere badem denilmektedir. Badem fidanı gülgiller ailesinin bir üyesi olup anavatanı Güneybatı Asya olarak kabul edilmektedir. Gülgiller ailesinin alt familyası olan prunoideae grubunun içerisinde yer almaktadır. Küçük bir ağaç türüdür ve minimum 4 maksimum 9 metreye kadar uzar. Aynı grup içerisinde yer aldığı diğer ağaç türlerinden farklı olarak verdiği meyvenin dışı değil çekirdeği kabuk ile kaplıdır. Meyvesi yenebildiği gibi bu sert çekirdek kuru yemiş olarakta tüketilebilmektedir.

 

Yazının devamı için sayfa altına bakınız...

Göster:
Sırala:

Badem Fidanı Çeşitleri

Badem Fidanı Ferragnes Aşılı

Badem Fidanı Ferragnes Aşılı 25-35 Cm

17,99 TL

( Kdv Dahil )

Badem Fidanı Ferragnes

Badem Fidanı Ferragnes 100-120 Cm

34,16 TL

( Kdv Dahil )

Badem Fidanı Ferraduel

Badem Fidanı Ferraduel 100-120 Cm

32,16 TL

( Kdv Dahil )

Badem Fidanı Ferraduel

Badem Fidanı Ferraduel 25-35 Cm meyve verir halde

17,99 TL

( Kdv Dahil )

Badem Fidanı Nonpareil 100-120 Cm

Badem Fidanı Nonpareil

34,16 TL

( Kdv Dahil )

Badem Fidanı Teksas 100-120 Cm

Badem Fidanı Teksas 100-120 Cm

32,16 TL

( Kdv Dahil )

İnternet üzerinden ağaç ve fidan ihtiyaçlarınızı en üst kalitede karşılayabilmeniz için kurulan sitemiz badem fidanı kategorisi ile farklı özelliklere sahip badem fidanlarını ekonomik fiyatları ile sizlerle buluşturmaktadır.  Diğer tüm kategorilerimizde olduğu gibi bu kategorimizde de satışa sunulan fidanlarımızın tümü sertifikalıdır ve firmamızın kalite güvencesi ile sizlere ulaştırılmaktadır. 2005 yılından bu yana sektörde yer alan firmamız yakaladığı müşteri memnuniyeti oranı ile sunduğu hizmetlerin ne kadar başarılı olduğunu da gözler önüne sermektedir.

 

Badem 5 ana gruba ayrılmakta olup diş bademi, taş bademi, nurlu bademi, gababağ, Acıpayam ve şeytan payamı olarak isimlendirilmektedir. Meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra çekirdekli kısmından kuruyemiş üretilmekte ve yağı çıkartılarak kullanılabilmektedir. Vitamin yönünden son derece zengin olduğu için meyve olarak ya da kuruyemiş şeklinde tüketimi önerilmektedir. Uzun süre tokluk hissi verdiği için aynı zamanda zayıflamak isteyen kişiler tarafından da yenmesi önerilmektedir.

yalovasufidan.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır