Kapat
Badem Fidanı Çeşitleri

Badem Fidanı Çeşitleri

Badem Fidanı Çeşitleri

 

Badem ağacından elde edilen meyvelere badem denilmektedir. Badem fidanı gülgiller ailesinin bir üyesi olup anavatanı Güneybatı Asya olarak kabul edilmektedir. Gülgiller ailesinin alt familyası olan prunoideae grubunun içerisinde yer almaktadır. Küçük bir ağaç türüdür ve minimum 4 maksimum 9 metreye kadar uzar. Aynı grup içerisinde yer aldığı diğer ağaç türlerinden farklı olarak verdiği meyvenin dışı değil çekirdeği kabuk ile kaplıdır. Meyvesi yenebildiği gibi bu sert çekirdek kuru yemiş olarakta tüketilebilmektedir.

 

Yazının devamı için sayfa altına bakınız...

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)
-

Kategoriler

Haberler

Blog

6 sonuçtan 1 ile 6 arası görüntüleniyor.
6 sonuçtan 1 ile 6 arası görüntüleniyor.

İnternet üzerinden ağaç ve fidan ihtiyaçlarınızı en üst kalitede karşılayabilmeniz için kurulan sitemiz badem fidanı kategorisi ile farklı özelliklere sahip badem fidanlarını ekonomik fiyatları ile sizlerle buluşturmaktadır.  Diğer tüm kategorilerimizde olduğu gibi bu kategorimizde de satışa sunulan fidanlarımızın tümü sertifikalıdır ve firmamızın kalite güvencesi ile sizlere ulaştırılmaktadır. 2005 yılından bu yana sektörde yer alan firmamız yakaladığı müşteri memnuniyeti oranı ile sunduğu hizmetlerin ne kadar başarılı olduğunu da gözler önüne sermektedir.

 

Badem 5 ana gruba ayrılmakta olup diş bademi, taş bademi, nurlu bademi, gababağ, Acıpayam ve şeytan payamı olarak isimlendirilmektedir. Meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra çekirdekli kısmından kuruyemiş üretilmekte ve yağı çıkartılarak kullanılabilmektedir. Vitamin yönünden son derece zengin olduğu için meyve olarak ya da kuruyemiş şeklinde tüketimi önerilmektedir. Uzun süre tokluk hissi verdiği için aynı zamanda zayıflamak isteyen kişiler tarafından da yenmesi önerilmektedir.

Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

yalovasufidan.com © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!