Kategoriler

Atatürk Çiçeği İthal Beyaz Poinsettia

Ürün Kodu:jKkffYU358

Stok Durumu:Stok Tükendi

KDV Dahil: 0,00 TL

Atatürk Çiçeği İthal Beyaz Poinsettia 

[Atatürk Çiçeği İthal Beyaz Poinsettia ]

 
 

Atatürk Çiçeği İthal Beyaz Poinsettia  30-40 cm saksıda  

resimler size gelecek ithal atatürk çiçeği Beyaz ın orjinal resimleridir

Euphorbia Pulcherrima - Atatürk Çiçeği


Adı: Euphorbia Pulcherrima
Türkçe Adı: Atatürk Çiçeği
Vatanı: Meksika 
Tanımı: Yaprakları uzun saplı, büyük, sivri uçlu, kenarları düz veya loplu; çiçekleri çok küçük sarı renkli ve gösterişsizdir. 

Yetişme İstekleri:

Sıcaklık: Asıl çiçeklenme döneminden önce 15 - 20 derece, çiçeklenme döneminde 13-16 derece, çiçeklenme döneminden sonra 10-12 dereceye gereksinme gösterir. Çiçekli iken 13 derecenin altına düşmemelidir. 

Orantılı Nem: Yüksek orantılı nem (% 70-75) ister.

Işık: Yazın aydınlık yarı gölge yerleri sever. Yaprakların renklenmesi için Eylülden itibaren yoğun ışık ister.Kışın çiçeklenme döneminde çok aydınlık yerlerde bulundurulmalıdır. Bitki doğrudan güneş ışığından korunmalıdır.

Saksı Harcı: Hacim olarak 3 kısım turba, 3 kısım yaprak çürüntüsü, 2 kısım tınlı toprak, 2 kısım yanmış ahır gübresi, 3 kısım kum ve 2 kısım perlitin karışımıylaelde edilen harç da kullanılabilir. 

Üretim Tekniği: Üretimi çelik ile yapılır. Çelikleri genç sürgünlerden 7,5-10 cm. uzunluğunda olmak üzere tepe çeliği tarzında ve Nisan - Mayıs aylarında alınır. Ancak bu çeliklerden yetişen bitkiler yıl sonunda 15-20 cm. uzunlukta olurlar. Eğer daha bodur bitkiler isteniyorsa çelikler Ağustos ayında alınmaldır. Alınan çelikler, özsuyun akmaması için odun kömürü tozuna batırılarak, hacim olarak eşit miktarlarda turba ve kum karışımına dikilirler. Ortam sıcaklığı 18-21 derece olmalıdır.Bakım Önlemleri:


Saksı Değiştirme: Her yıl Nisan ayında yapılır. 

Gübreleme: Haziran - Ekim ayları arası haftada bir kez 1-2 g/l kompoze gübre verilir.

Sulama: Hazirandan Eylüle değin sürgün verme esnasında ılık su ile bolca sulanmalı, sıcak havalarda yapraklarına su püskürtülmelidir. Çiçeklenme süresince (Aralık- Ocak ayları) verilen su miktarı azaltılmalıdır. Çiçekli halde iken bitkiye çok su verilirse yapraklarının döküldüğü görülür. Dinlenme dönemi olan Ocak ortasında Nisan ortasına kadar ise ya çok az su verilmeli veya toprağı tümüyle tutulmalıdır. 

Budama: Yaşlı bitkiler çiçeklenmesi bittikten sonra Nisan ayında topraktan itibaren 10-15 cm. kalacak şekilde kesilmelidir.

Hastalık ve Zararlılar: Önemli hastalıkları Kloroz, Yaprak Dökülmesi, Kök Kanseri ve Kurşuni Küf; zararlıları ise Kırmızı Örümcek ve Unlu Bitleridir.

 

Atatürk Çiçeği Beyaz Poinsettia 30-40 cm


Ad Soyad


Telefon Numarası


Email Adresi


Detaylar


yalovasufidan.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır