Kategoriler

Alisyum Çiçeği Kuduz Otu Alyssum 45 Adet Fiyatımızdır

Ürün Kodu:adFlk468

Stok Durumu:Stok Tükendi

KDV Dahil: 0,00 TL

 kasada 45 adet alisyum çiçeği kuduz otu vardır bir kasa fiyatımızdır

kasalardaki 45 adet alisyum un hepsi aynı renk gönderilir asla karışık renk gönderilmez                                     olan renkler lila, bordo,PEMBE ,BEYAZ ,VE MOR ,RENGİ VARDIR HANGİ RENGİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ SİTEMİZİN SAĞ ALT KÖŞESİNDE PORTAKAL RENKLİ MESAJ BIRAKIN YAZAN YERE RENKLERİ BİLDİREBİLİRSİNİZ RENK BELİRTMEYEN MÜŞTERİLERİMİZE HERHANGİ BİR RENK GÖNDERİRİRZ

son 4 resim size gelecek alisyum çiçeği kuduz otu'nun orjinal resimleridir                                                                        

 Muhteşem, bodur, yaygın ve tüm yaz boyunca yığın halinde açan beyaz çiçekleriyle yılda bir kez açan bir bitkidir. Çok erken çiçek verir ve yetiştirmesi kolaydır, ışık alan serin yerler, kaya bahçeleri, kaldırım ve duvar dipleri için uygundur. Renkler arasında bir kontrast efekti oluşturmak için patikalar ve bahçe bordürlerinde kullanılır. Alisyum: En kalender en güzel bahçe bitkilerindendir.Yayılıcıdırlar Özellikle beyazı hızlı yayılır.Kendinden uzun bitkilerle kullanılırsa çok güzel olur, beyazları kokuludur. Grup dikildiğinde kokusu fazlaca hissedilir. Zemini çok kısa sürede örten hiç nazı olmayan bir çiçektir. Tohum döker ,ancak Ankarada tohumların çiçeklenmesi mayıs sonunu bulur. Fide alıp dikmek daha iyidir. Ankarada toprak donana kadar yaşar.        

Turpgiller familyasındandır. Anayurdu Akdeniz Havzası ülkeleri olan, 100 kadar türü bulunan ve farklı türlerine göre 10-25 cm. kadar boylanabilen çok yıllık bitkilerdir. Kısa boylu sürgünleri, yerde yayılıcı ve toprağı örtücü özellikleri taşır, ince şeridimsi biçimli küçük yaprakları, yumuşak ve gri tüylüdür. İlkbahar sonlarında başlayıp sonbahardaki ilk donlara kadar salkımlar halinde bol bol açan minik beyaz renkli çiçekleri hoş bir görüntüyü oluşturur. Mor ve hatta sarı renklerde çiçek açan alissumlara da rastlanır. Kalp çarpıntılarına ve kuduz hastalığına iyi gelen bazı tıbbi etkiler taşıyan alissumlar bahçelerde duvar diplerinde, kayalık bahçelerde çiçek tarhlarında ve kısa boylu bordur oluşturmada kullanılır. Ayrıca evlerde pencere önlerine konan plastik kutularda ve sarkan sepet saksılarda çok hoş dururlar.                                                                                                                                                                            

 İstekleri ve Üretimi  Bol güneşli ortamları seven alissumlar, yarıgölge yerlere de dayanabilir. Her tipteki ve özellikle kireçli topraklarda iyi gelişen alissumların çiçeklenmesi azalırsa bitkiden bir miktar uç alınması yani bazı dallarının koparılması çiçek açışının hızlanmasını teşvik eder. Bitkinin üretimi, kökten ayırma yoluyla ya da tohumlarıyla yapılır. Bitki, yılın her zamanında kökünden toprağıyla birlikte bölünüp ayrılarak yeni yerine dikilebilir. Tohumuyla üretimi de pek kolaydır. Çok soğuk olmayan yörelerde, tohumları sonbaharda doğrudan doğruya bitkinin yetiştirileceği yere ekilebilir. Yedi gün içinde çimlenen bitki, havalar sıcak giderse 6 hafta içinde çiçek açacak kadar gelişebilir. Makul düzeyde sulanan alissumlar, üretimi kolay ve bakımı çok zahmetsiz olan bitki türlerindendir.

Alisyum Çiçeği Kuduz Otu Alyssum


Ad Soyad


Telefon Numarası


Email Adresi


Detaylar


yalovasufidan.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır